Головна > Здоров’я та догляд > Проблеми травлення у немовлят: причини та профілактика

Проблеми травлення у немовлят: причини та профілактика

проблемы пищеварения

Найчастіша причина занепокоєння і безсонних ночей молодих мам і тат – проблеми травлення у немовлят. Кольки, відрижки, запори – далеко не повний список порушень, з якими доводиться стикатися дитині. Чому у малюка болить животик і як йому допомогти?

Незрілість шлунково-кишкового тракту немовляти – основна причина неприємностей. Тільки уявіть: дев’ять місяців малюк жив в утробі матері, всі необхідні поживні речовини він отримував через плаценту, і ось тепер йому потрібно звикати до самостійного харчування. Цілком логічно, що такі грандіозні зміни супроводжуються певними розладами в роботі травної системи малюка. Розглянемо найпоширеніші проблеми травлення.

Кишкові кольки

Кольки являють собою приступи болі у животі, що виникають в результаті підвищеного газоутворення. Під час нападів крихітка невтішно і довго плаче, його животик напружений, ніжки підібгані. Важливою характеристикою кольок є їх раптовий початок і таке ж різке закінчення. «Буря в животику», як правило, починається на 10-14 день життя немовляти і може тривати до 3-5 місяців. Найчастіше кольки виникають через незрілість шлунково-кишкового тракту крихти. Але є й інші провокуючі фактори. Наприклад, неправильне прикладання дитини до грудей або використання невідповідної пляшечки. Немовля заковтує разом з молоком повітря, яке і викликає кольки. Ще одна причина кольок – переїдання або занадто часті і швидкі годування.

Як допомогти малюкові? Покладіть на животик немовляти теплу пелюшку. Може допомогти спеціальна гімнастика (підведення ніжок до живота) і масаж (кругові рухи долонею за годинниковою стрілкою навколо пупка). Зняти спазм кишечника може допомогти і тепла ванна з додаванням настою ромашки або шавлії.

Відригування

Відрижки у немовлят в більшості випадків є фізіологічними. Це механізм, який захищає дитину від переїдання. Справа в тому, що шлунок новонародженого вміщує всього 3-4 столові ложки молока. Відповідно, якщо він з’їдає більше, залишок «евакуюється» назад. Відрижки можуть також виникати через неправильне прикладання до грудей, коли малюк заковтує багато повітря. Слідкуйте, щоб малюк захоплював не тільки сосок, але і велику частину ареоли. Для малюків на штучному вигодовуванні важливо підібрати пляшечку, яка не створює вакууму при ссанні.
Не варто хвиляватись, якщо:

  • малюк відригує не більш 1-2 столових ложок;
  • відригування відбувається не пізніше ніж через годину після годування;
  • малюк добре додає у вазі;
  • відригування припинилися до 9-12 місяців.

Якщо ж відрижки рясні, часті, можуть відбуватися в нічний час, малюк погано набирає вагу, потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Як допомогти малюкові?  Під час годування тримайте дитину так, щоб у нього була піднята верхня частина тіла. Після їжі протягом мінімум 20 хвилин поносіть його «стовпчиком», щоб вийшло повітря. Намагайтеся перед годуванням викладати дитинку на животик. Це покращує моторику травного тракту.

Запори

У немовлят затримка стільця – досить поширена проблема. Запори можуть виникати як у діток, які перебувають на грудному вигодовуванні, так і на штучному вигодовуванні. Є одне лише важливе зауваження: якщо у малюка, який їсть виключно мамине молочко, стілець відсутній кілька днів, при цьому малюк добре себе почуває, значить їжа повністю засвоюється і «виходити» просто нема чому. В цьому випадку можна сказати, що проблеми травоення немає. Якщо ж у немовляти стілець рідше ніж шість разів на тиждень, якщо дитина довго тужиться перед тим, як покакати, консистенція калу при цьому щільніше, ніж зазвичай, можна говорити про запори і вживати заходів для вирішення проблеми травлення.

Як допомогти малюкові? По-перше, годуючій мамі слід переглянути свій раціон, виключити з меню продукти з закріплюючим ефектом. Важливо також дотримуватися оптимального питного режиму (годуюча жінка повинна випивати не менше 2 літрів води на добу). Якщо вже ввели прикорм, стежте і за питним режимом малюка, давайте продукти, багаті на клітковину. Допомагає також масаж живота за стрілкою годинника і вправа «велосипед».

Особливості харчування малюків з порушеннями травлення

Для профілактики або полегшення стану за рекомендацією педіатра в раціон малюка можна вводити спеціальні антирефлюксні суміші. Наприклад, молочна суміш Friso VOM 1 і Friso VOM 2 містить натуральний загущувач – клейковину ріжкового дерева. Зміст ніжних натуральних харчових волокон допомагає усунути проблеми травлення: ліквідує запори, зменшує кольки, а також загущувач, що перешкоджає зригування. Високоадаптована молочна суміш Friso VOM 1 і Friso VOM 2 також містить ключові нутрієнти для розвитку мозку і формування імунної системи.

Friso VOM 1 і Friso VOM 2 дуже добре переноситься дітьми і є ефективним методом дієтологічної корекції мінімальних травних порушень, створена на основі Frisolac Gold 1 та Frisolac Gold 2 є лікувальною, тому можна вживати стільки, скільки це необхідно, за рекомендацією педіатра. Використовується при змішаному вигодовуванні і в випадках, коли грудне вигодовування неможливо.

 

Бібліотека Friso

5 головних причин, чому плаче немовля

Чому плаче немовля Плач – мова, на якому новонароджений янголятко спілкується з мамою і татом. Тільки так він може розповісти…

Перші прогулянки з новонародженим. Важливі підказки батькам

Коли починати прогулянки з новонародженим малюком, скільки часу вони повинні тривати, у що одягнути крихітку? У молодих батьків виникає багато…

Проблеми травлення у немовлят: причини та профілактика

Найчастіша причина занепокоєння і безсонних ночей молодих мам і тат – проблеми травлення у немовлят. Кольки, відрижки, запори – далеко…

Популярні статті

прикорм

Деякі мами починають вводити перший прикорм вже з 4-5 місяців, вважаючи, що основного молочного харчування для активного зростання малюка вже…

почему плачет грудничок

Чому плаче немовля Плач – мова, на якому новонароджений янголятко спілкується з мамою і татом. Тільки так він може розповісти…

Развитие ребенка в 7 месяцев

Фізичний розвиток Що малюк уміє? До кінця шостого місяця пропорції тіла дитини змінюються, поступово наближаючись до пропорцій дорослого. Розвиток дитини…

Контакти

Наша адреса
04073, Україна, Київ
вул. Сирецька, 9, корпус 1Ф,
оф. 104
Наша пошта