Головна > Здоров’я та догляд > Коли прорізуються перші зуби: порядок і строки

Коли прорізуються перші зуби: порядок і строки

первые зубы

Поява першого зуба – хвилююча і дуже радісна подія для батьків. Але ось для крихти перші зуби – справжнє випробування. Як допомогти малюкові впоратися з неприємними відчуттями?

Період прорізування молочних зубів у дітей – мабуть, один з найскладніших. Через постійне свербіння і дискомфорт малюк стає примхливим, легко збудливим, він погано їсть, іноді і зовсім відмовляючись від їжі, важко засинає і погано спить ночами. Мамі і татові потрібно бути особливо уважними і терплячими по відношенню до малюка, зараз йому потрібно максимум вашої любові і турботи.

Порядок прорізування

Перші зуби в нормі – це центральні різці (1). Спочатку у малюка прорізується один із нижніх центральних різців (1), потім його сусід – другий нижній центральний різець (1).

Слідом за ними один за одним прокльовуються два верхніх різця (2).

Далі йде черга бокових різців (3-4), але з’являються вони в зворотньому порядку – спочатку два верхніх (3), потім – два нижніх (4).

Після цього – верхні малі моляри (5), за ними – нижні малі моляри (6), а між бічними різцями і малими молярами залишається місце для іклів.

Спочатку ростуть верхні ікла (7), потім – нижні ікла (8). І, нарешті, нижні великі моляри (9) і верхні великі моляри (10).

Час прорізування молочних зубів у малюків може варіюватися, але ось черговість, як правило, саме така. Якщо ж у крихти порядок появи зубів порушений, рекомендується звернутися до педіатра і обстежити дитину. Порушення черговості прорізування зубів може відбуватися при частих інфекційних та вірусних захворюваннях, при захворюваннях щитовидної залози, рахіті. Якщо при обстеженні ніяких патологій не буде виявлено, значить, збій стався через генетичні особливості. Таке теж буває.

Мамі на замітку:

Номер Назва зубу Прорізування (міс.) Випадіння (років)
  Нижня щелепа
1 Центральний різець 6-10 6-7
4 Боковий різець 10-16 7-8
8 Ікла 17-23 9-12
6 Малий моляр 14-18 9-11
9 Великий моляр 23-31 10-12
  Верхня щелепа
2 Центральний різець 8-12 6-7
3 Боковий різець 9-13 7-8
7 Ікла 16-22 9-12
5 Малий моляр 13-19 9-11
10 Великий моляр 25-33 10-12

 

Для підрахунку числа молочних зубів (N) можна користуватися формулою N = m-4, де m – число місяців життя малюка. Однак не варто забувати, що у кожної дитини процес прорізування зубів відбувається індивідуально, і персональний графік появи «перлинок» у роті може відрізнятися від загальноприйнятого календаря.

Як полегшити зубний біль у малюка?

Перші зуби дуже гострі і в буквальному сенсі прорізуються в яснах. Через це малюк відчуває неабиякий дискомфорт. Десна запалюються, сверблять і болять, в роті виникає рясне слиновиділення. Крихітці обов’язково потрібно допомогти пережити цей непростий період.

Порада 1. Любов і увага.

Мамина любов – головні ліки від будь-якої недуги. У вас з крихіткою зараз дуже міцний зв’язок, він відчуває і переймає ваш настрій, душевний і емоційний стан. Намагайтеся бути якомога більш ніжною, лагідною, уважною до крихті, частіше беріть його на ручки, співайте пісеньки, розмовляйте з ним тихим спокійним голосом.

Порада 2. Масаж ясен.

Цей метод може принести дитині заспокоєння. Робити масаж потрібно дуже обережно, добре вимитими пальцями або за допомогою охолодженого махрового рушника. Можна навіть потерти ясна маляти кубиком льоду, загорнутим в чисту м’яку тканину.

Порада 3. Прорізувачі.

Вони можуть бути найрізноманітнішими, наприклад, гумовими, силіконовими або наповненими водою. Вибирайте масажери для ясен з якісних матеріалів, які можна кип’ятити або стерилізувати. Відвернути увагу крихти і допомогти йому хоч на деякий час забути про неприємні відчуття допоможуть прорізувачі-іграшки. Холод добре знімає свербіж, усуває набряк ясен, тому перед тим, як дати маляті прорізувач, охолодіть його в холодильнику.

Рада 4. Знеболюючий гель.

Це засіб прийде на допомогу, якщо всі попередні не спрацювали. До складу гелю входить анестетик, який знімає біль і дарує карапузові полегшення. Але не варто захоплюватися, наносити гель на ясна малюка краще тільки перед сном, щоб полегшити засинання.

Поява першого зуба свідчить про готовність малюка до першого прикорму. Однак, кожна дитина розвивається у своєму темпі. Як у знати чи готовий ваш малюк до прикорму читайте в статті Коли починати прикорм дитини.

Бібліотека Friso

Коли прорізуються перші зуби: порядок і строки

Поява першого зуба – хвилююча і дуже радісна подія для батьків. Але ось для крихти перші зуби – справжнє випробування….

Популярні статті

прикорм

Деякі мами починають вводити перший прикорм вже з 4-5 місяців, вважаючи, що основного молочного харчування для активного зростання малюка вже…

почему плачет грудничок

Чому плаче немовля Плач – мова, на якому новонароджений янголятко спілкується з мамою і татом. Тільки так він може розповісти…

Развитие ребенка в 7 месяцев

Фізичний розвиток Що малюк уміє? До кінця шостого місяця пропорції тіла дитини змінюються, поступово наближаючись до пропорцій дорослого. Розвиток дитини…

Контакти

Наша адреса
04073, Україна, Київ
вул. Сирецька, 9, корпус 1Ф,
оф. 104
Наша пошта