Деякі мами починають вводити перший прикорм вже з 4-5 місяців, вважаючи, що основного молочного харчування для активного зростання малюка вже не достатньо. Поспішаємо вас попередити – Всесвітня організація охорони здоров’я наполегливо рекомендує починати прикорм дитини не раніше 6 місяців. Це відноситься як до малюків, які перебувають на грудному вигодовуванні, так і діткам на змішаному або штучному вигодовуванні, які отримують високоадаптовані молочні суміші. Саме в цьому віці травна система немовляти готова засвоїти дорослу їжу. Якщо поквапитися, і почати знайомити малюка з новими смаками занадто рано, можна завдати шкоди його здоров’ю.
Пам’ятайте: знайомство з твердою їжею краще почати пізніше, ніж раніше!
Перш ніж вводити прикорм, обов’язково ознайомтесь з Правилами введення прикорму і переконайтеся, що ваш малюк і фізично, і емоційно готовий до такого важливого етапу.
Про це свідчать наступні фактори:
- Дитя впевнено тримає голову.
- Сидить практично без підтримки.
- Відкриває рот, коли ви підносите ложку з їжею.
- Якщо малюк не голодний, відвертається від запропонованих ласощів.
- Не намагається виштовхнути їжу язиком, а навпаки – тримає її в роті і потім ковтає.
Кожна дитина індивідуальна і розвивається в своєму темпі. Тому якщо вашому карапузові виповнилося 6 місяців, але він ще не готовий пробувати щось крім вашого молока або суміші, не турбуйтеся і не годуйте малюка через силу тільки тому, що «так роблять усі».
Якщо ваш малюк уже проявив інтерес до їжі, ознайомтесь із Календарем прикорму – ми розробили меню на кожен день, щоб всі нові продукти, які буде пробувати малюк, ішли йому тільки на користь!