Головна > Розвиток > Календар розвитку. 9 місяців

Календар розвитку. 9 місяців

Развитие ребенка в 9 месяцев

Фізичний розвиток

Що малюк уміє?

Ваш малюк продовжує активно досліджувати навколишній світ! Він дуже рухливий, допитливий, багато часу проводить на підлозі. І якщо ще кілька тижнів тому малюк тільки повзав, то зараз все частіше намагається встати на ніжки, тримаючись за опору. Розвиток дитини в 9 місяців – він уже вміє долати перешкоди на своєму шляху, наприклад, переповзати через подушку, що лежить на підлозі, або підніматися на кілька сходинок драбинки дитячої гірки (спускатися дитині ще важко, тому будьте завжди поруч!). За підтримки за ручку може стояти і робити перші невпевнені, але такі бажані, кроки.

Деякі дітки після того, як самі встають на ніжки, відчувають тривогу і страх. Вони можуть плакати і кликати на допомогу. Це цілком нормально. Подібна реакція свідчить про те, що ваш малюк здатний сприймати візуальну інформацію, ідентифікувати об’єкти навколо і аналізувати навколишню ситуацію. Просто будьте поруч з крихіткою, ваша підтримка і слова підбадьорення допоможуть йому заспокоїтися. До речі, згідно з результатами дослідження, проведеного в Каліфорнійському Університеті, коли діти вчаться стояти і ходити, у них розвивається почуття самозбереження.

Емоційний розвиток

Що малюк відчуває?

У віці дев’яти місяців емоції малюка стають все яскравішими. Маля бурхливо протестує, якщо йому щось не подобається, ревнує, якщо мама піклується про когось іншого, гнівається, розстроюється, вередує. Зараз він вже чітко усвідомлює, що своїми емоціями може маніпулювати дорослими. Тому прийшов час перших заборон. Говоріть малюкові чітке «ні», «не можна», «небезпечно», якщо його бажання і капризи виходять за рамки дозволеного.

Дітки в цьому віці розуміють, коли їх хвалять, і всіляко намагаються заслужити заохочення батьків.

З нових емоцій з’являються боязкість і сором’язливість, особливо в компанії незнайомих людей. На контакт з ними дитина йде з таким же недовір’ям, як і в вісім місяців. Однак часто цікавість перемагає страх, і він дозволяє налагодити з ними відносини.

Малюк вже починає розуміти настрій і наміри інших людей. У цьому віці малюки схожі на маленьких мавпочок – вони вже здатні повторювати рухи за дорослим, тому часто їх наслідують. Особливо кумедно спостерігати за тим, як малюк копіює маму, розмовляти по телефону або дідуся, який читає газету.

Розумовий розвиток

Що малюк знає?

Дев’ятимісячна дитина вже розуміє, що предмети продовжують існувати, навіть якщо вони більше не потрапляють в поле його сприйняття. Це так зване поняття «сталості об’єктів». На думку відомого психолога Жана Піаже, воно відіграє ключову роль в когнітивному розвитку дитини. Якщо ви заберете у малюка улюблену іграшку, він стане її шукати. Тоді як ще місяць тому просто б проігнорував подібну пропажу. Коли мама йде, малюк вже не так засмучується, адже розуміє, що вона не зникла і скоро повернеться.

Поліпшується і пам’ять маляти: він уже може ідентифікувати тих людей, яких він знає, улюблені предмети та іграшки, з якими часто грає.

Продовжує розвиватися і мова дитини: він постійно повторює склади, починає пов’язувати їх в короткі слова (тато, мама, баба) і асоціює їх з об’єктами. Значення слів він поки не освоїв, але вже може своїм лепетом заявити про свої бажання. Наполегливим «так-так-так» крихітка щось просить у вас, а «ма-ма-ма» може означати бажання, щоб його взяли на руки. Продовжуйте розширювати словниковий запас вашого непосиди – читайте книжки, включайте аудіоказки, говоріть і розповідайте про все, що потрапляє в поле зору.

Зараз малюк дуже спостережливий. За характерними ознаками він навіть може визначити наміри дорослого. Наприклад, якщо мама одягла пальто, значить вона йде.

Порада мамі

У віці 9 місяців дуже важливо, щоб у малечі виробився правильний режим дня. Намагайтеся вкладати і будити малюка в один і той же час.

Денний сон повинен бути не менше двох годин.

Деякі педіатри рекомендують вже починати висаджувати дитинку на горщик. Однак якщо малюк чинить опір, не варто його примушувати. Прийде час, і він обов’язково освоїть цю навичку.

Головним в раціоні малюка продовжує залишатися грудне молоко або дитяча молочна суміш. Однак воно вже не може покрити всі потреби дитячого організму в поживних речовинах. Вивчіть Календар прикорму і дотримуйтесь рекомендацій вашого педіатра. Зараз, коли у малюка активно ростуть зуби, йому потрібне підвищене жувальне навантаження. Давайте йому їжу з невеликими нетвердими шматочками. Можна дати поласувати яблучком або морквиною (тими овочами та фруктами, з якими він встиг познайомитися).

Бібліотека Friso

Календар розвитку. 11 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Розвиток дитини в 11 місяців: важливе досягнення цього віку  є так званий «захват щипцями»- дитина…

Календар розвитку. 10 місяців

Фізичний розвиток Що малюк вміє? Розвиток дитини в 10 місяців – прийшов час навчити вашого невтомного дослідника їсти без допомоги…

Календар розвитку. 9 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Ваш малюк продовжує активно досліджувати навколишній світ! Він дуже рухливий, допитливий, багато часу проводить на…

Популярні статті

прикорм

Деякі мами починають вводити перший прикорм вже з 4-5 місяців, вважаючи, що основного молочного харчування для активного зростання малюка вже…

почему плачет грудничок

Чому плаче немовля Плач – мова, на якому новонароджений янголятко спілкується з мамою і татом. Тільки так він може розповісти…

Развитие ребенка в 7 месяцев

Фізичний розвиток Що малюк уміє? До кінця шостого місяця пропорції тіла дитини змінюються, поступово наближаючись до пропорцій дорослого. Розвиток дитини…

Контакти

Наша адреса
04073, Україна, Київ
вул. Сирецька, 9, корпус 1Ф,
оф. 104
Наша пошта