Головна > Розвиток > Календар розвитку. 8 місяців

Календар розвитку. 8 місяців

Развитие ребенка в 8 месяцев

Фізичний розвиток

Що малюк уміє?

Восьмимісячні малюки – справжні непосиди! Вони вже вміють самостійно пересуватися, тому всидіти на місці їм складно. Адже навколо так багато всього нового і цікавого. Розвиток дитини в 8 місяців – повзання – головний і дуже важливий навик в цьому віці. Він не тільки відкриває перед малюком нові можливості для пізнання світу, а й зміцнює кістково-м’язову систему, готуючи її до ходьби.

Деякі дітки вже роблять перші кроки. Поки тільки в ліжечку або манежі, тримаючись за поручні, бочком переставляють ніжки. Якщо взяти крихітку за ручки, він спробує піти.

У 8 місяців у дитини вже може бути чотири зуба: два нижніх і два верхніх центральних різця. Але якщо у вашого непосиди зубів поки немає або їх менше норми, не варто занадто хвилюватися.

Кожна дитина індивідуальна і розвивається в своєму темпі. Ваше завдання – збалансувати раціон малюка, щоб він отримував достатню кількість корисних речовин, зокрема кальцію.

Емоційний розвиток

Що малюк відчуває?

Прив’язаність малюка до мами стає ще сильніше. Він неохоче відпускає її у справах або на роботу, складно переносить розставання. Джуд Кессіді, професор психології в Університеті штату Меріленд, Коледж Парк, пояснює це тим, що до шестимісячного віку діти не усвідомлюють поняття розлуки з батьками. Саме тому охоче йдуть на руки до незнайомих, але доброзичливих людей. Однак з часом, у 7-8 місяців малюки починають запам’ятовувати і впізнавати обличчя людей, у них розвивається емоційний зв’язок з близькими. Поки малюк не засвоїть, що після розлуки з ним ви обов’язково повернетеся, він буде турбуватися і плакати. Будьте особливо уважні до нього в цей період.

Розумовий розвиток

Що малюк знає?

У дитини в цьому віці може з’явитися звичка дивитися на падаючі речі. Малюк спеціально кидає іграшки, які тримає в руках, щоб спостерігати за процесом приземлення. Для нього це справжнє диво: предмет падає, але не зникає!

Малюк починає інакше сприймати мову дорослого. Якщо раніше першочергове значення мала інтонація, емоційне забарвлення голосу, то зараз крихітка вже розуміє, про що говорить мама або тато. Якщо його запитати “Де іграшка?”, він повернеться до неї або навіть покаже пальчиком на місце, де вона лежить.

Малеча вже вловлює зв’язок між словом і дією. Він може помахати «до побачення», зробити ладушки, сісти, встати, якщо ви його про це попросите відповідними словами. Згідно з дослідженнями вчених Університету штату Флорида діти вчаться говорити, спостерігаючи за рухом губ дорослого. Тому коли ви розмовляєте з малюком, намагайтеся робити це так, щоб він міг бачити ваші вуста. Малюк буде повторювати за вами, намагаючись відтворити вашу мову.

Порада мамі

Раціон малюка стає все більш різноманітним. У вісім місяців дитині вже можна давати багатокомпонентні каші і пюре, тобто комбінувати ті продукти, з якими він вже встиг познайомитися. Однак не варто занадто поспішати з введенням в прикорм нових продуктів. Травна система восьмимісячного карапуза ще дуже чутлива і може не впоратися із занадто важкою їжею. Кожен новий продукт прикорму, як і раніше, слід давати починаючи з 1/2 чайної ложки. Переходити до нового виду їжі можна тільки тоді, коли малюк звикне до попереднього (приблизно на п’ятий-сьомий день). Така перерва допоможе вам виявити можливі негативні реакції: алергію, кольки, діарею. Про те, які продукти можна давати малюкові в цьому віці читайте в Календарі прикорму.

Постійно розмовляйте з малюком, читайте йому казки, розповідайте про навколишній світ. Вченими доведено, що кількість слів, яку чує дитина протягом дня, впливає на його інтелектуальний рівень в майбутньому.

Бібліотека Friso

Календар розвитку. 11 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Розвиток дитини в 11 місяців: важливе досягнення цього віку  є так званий «захват щипцями»- дитина…

Календар розвитку. 10 місяців

Фізичний розвиток Що малюк вміє? Розвиток дитини в 10 місяців – прийшов час навчити вашого невтомного дослідника їсти без допомоги…

Календар розвитку. 9 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Ваш малюк продовжує активно досліджувати навколишній світ! Він дуже рухливий, допитливий, багато часу проводить на…

Популярні статті

прикорм

Деякі мами починають вводити перший прикорм вже з 4-5 місяців, вважаючи, що основного молочного харчування для активного зростання малюка вже…

почему плачет грудничок

Чому плаче немовля Плач – мова, на якому новонароджений янголятко спілкується з мамою і татом. Тільки так він може розповісти…

Развитие ребенка в 7 месяцев

Фізичний розвиток Що малюк уміє? До кінця шостого місяця пропорції тіла дитини змінюються, поступово наближаючись до пропорцій дорослого. Розвиток дитини…

Контакти

Наша адреса
04073, Україна, Київ
вул. Сирецька, 9, корпус 1Ф,
оф. 104
Наша пошта