Головна > Розвиток > Календар розвитку. 7 місяців

Календар розвитку. 7 місяців

Развитие ребенка в 7 месяцев

Фізичний розвиток

Що малюк уміє?

До кінця шостого місяця пропорції тіла дитини змінюються, поступово наближаючись до пропорцій дорослого. Розвиток дитини в 7 місяців: Стрімко розвиваються моторні навички і збільшується рухова активність. Спинка малюка вже зміцніла, тому він може самостійно сідати. При цьому крихітка сидить прямо без вашої підтримки. Дуже важливо заохочувати подібну самостійність дитини. На думку професора Університету Північної Дакоти (США) Ребекки Вудс, дітки, які сидять, набагато краще засвоюють нові знання. Адже в такому положенні йому легше дістати і досліджувати навколишні предмети.

У сім місяців з положення сидячи малюк легко нахиляється вперед за іграшкою, може брати предмети різного розміру і успішно тримати їх і правою, і лівою рукою.

Дитина активно і довго грає іграшками. Особливо улюблена забава – стукати брязкальцем по чомусь твердому. Гучні звуки, які він сам «видобуває», викликають великий захват у маленького першовідкривача.

Деякі дітки вже намагаються вставати, тримаючись за опору.

Починають прорізуватися перші зубки.

Емоційний розвиток

Що малюк відчуває?

Ще кілька тижнів тому ваш карапуз охоче йшов до всіх на руки, посміхався і радів, а тепер плаче і вередує, побачивши незнайомця? Не хвилюйтеся, з крихіткою все в порядку! Його ніхто не налякав, він просто підріс. Подібна реакція на чужих людей є свідченням здорового розвитку. Щоб малюк зміг подолати тривогу, експерти рекомендують частіше бувати з малюком у бабусь, в гостях у друзів, сусідів. Зміна обстановки і нові обличчя допоможуть йому адаптуватися і звикнути до думки, що в світі, крім нього і мами з татом, живуть і інші люблячі його люди.

Є у маляти й інші досягнення. У семимісячному віці він вже розпізнає різні інтонації голосу, починає розуміти значення слів «ні» і «не можна». Тепер вам набагато легше захистити його від небезпеки.

Дитина також чудово розуміє, як змусити батьків звернути на себе увагу. Тепер він не просто плаче і видає якісь звуки, але і усвідомлено кличе близьких йому людей.

З’являється і почуття гумору: смішна ситуація або картинка викликає у крихти заливчастий сміх.

Вміє малюк ображатися і засмучуватися. Подібну реакцію може викликати заборона на гру або обмеження активності.

Розумовий розвиток

Що малюк знає?

Вчені з Університету Вірджинії виявили один цікавий факт про семимісячних малюків. Виявляється, вони вміють розпізнавати почуття і емоції людей по виразу очей. Якщо ви підійдете до дитини і подивитесь на нього широко відкритими очима, він злякається і заплаче. Якщо ж ваші очі будуть примружені від радості або задоволення, малюк усміхнеться вам у відповідь. Здатність зчитувати вираз обличчя і мова тіла оточуючих людей – важливий показник когнітивного розвитку дитини.

Ще один важливий навик, який освоюють немовлята до семи місяців, – вміння грати з іншими людьми. Таким чином, вони вчаться комунікувати, набувають соціальні навичок.

Малюк продовжує накопичувати пасивний словниковий запас. Іноді може вже говорити кілька простих слів. Нормою для цього віку вважається вимова приголосних звуків, окремих складів, наприклад, «ма-ма-ма», «ай-ай-ай», «та-та-та». Включайте дитині записи різних звуків, можна навіть записати його власну “мову”. Це сприяє розвитку мовних навичок.

Особливу увагу приділіть розвитку дрібної моторики рук малюка. Це допоможе дитині швидше заговорити. Як варіант, можна запропонувати йому зібрати розсипані на поверхні столу великі макаронні вироби.

Дуже сподобається карапузові й інша забава – розривання паперу. Дайте дитинці лист яскравого кольорового паперу, він з величезним захопленням порве його на шматочки.

Порада мамі

У сім місяців у вашого непосиди вже напевно є улюблені і нелюбимі страви. Прислухайтеся до думки дитини, не варто змушувати його їсти через силу. Краще дайте спробувати йому щось нове. Раціон малюка повинен бути різноманітним, щоб повністю задовольняти потребу зростаючого організму у вітамінах та мікроелементах. Щоб уникнути ризику розвитку алергії краще почекати з цільним коров’ячим або козячим молоком. Ці продукти експерти рекомендують замінити спеціальним адаптованим дитячим молоком.

І звичайно ж, продовжуйте годувати грудьми. Мамине молоко просто незамінне для формування міцного імунітету дитини.

Перейти в Календар розвитку малюків до 12 місяців

Бібліотека Friso

Календар розвитку. 11 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Розвиток дитини в 11 місяців: важливе досягнення цього віку  є так званий «захват щипцями»- дитина…

Календар розвитку. 10 місяців

Фізичний розвиток Що малюк вміє? Розвиток дитини в 10 місяців – прийшов час навчити вашого невтомного дослідника їсти без допомоги…

Календар розвитку. 9 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Ваш малюк продовжує активно досліджувати навколишній світ! Він дуже рухливий, допитливий, багато часу проводить на…

Популярні статті

прикорм

Деякі мами починають вводити перший прикорм вже з 4-5 місяців, вважаючи, що основного молочного харчування для активного зростання малюка вже…

почему плачет грудничок

Чому плаче немовля Плач – мова, на якому новонароджений янголятко спілкується з мамою і татом. Тільки так він може розповісти…

Развитие ребенка в 7 месяцев

Фізичний розвиток Що малюк уміє? До кінця шостого місяця пропорції тіла дитини змінюються, поступово наближаючись до пропорцій дорослого. Розвиток дитини…

Контакти

Наша адреса
04073, Україна, Київ
вул. Сирецька, 9, корпус 1Ф,
оф. 104
Наша пошта