Головна > Розвиток > Календар розвитку. 6 місяців

Календар розвитку. 6 місяців

развитие ребенка в 6 месяцев

Фізичний розвиток

Що малюк уміє?

Вашій дитині вже півроку! Розвиток дитини в 6 місяців – початок важливого і дуже цікавого етапу.Малюк підріс, зміцнів і багато чому навчився.

В 6 місяців він вже легко перевертається на обидві сторони зі спини на животик. Деякі особливо спритні карапузи намагаються вставати на карачки і повільно пересуватися, переставляючи ручки або трохи підповзати, намагаючись дістати яскраву іграшку.

Всіляко заохочуйте дитину в його прагненні повзати. Повзання стимулює і розвиває малюка фізично, зміцнює спинку. Надайте непосиді простір для пересувань, але обов’язково подбайте про безпеку.

У шість місяців м’язова і кісткова система дитини вже досить розвинена, щоб він міг сидіти. Ви можете допомогти дитині освоїти цей важливий навик: посадіть дитину до себе на коліна, злегка притримуючи його. Повільно і обережно відпускайте дитину, щоб він сидів самостійно. В ручки дайте улюблену іграшку. Спостерігайте, як захоплений грою карапуз сидить сам, без підтримки!

Емоційний розвиток

Що малюк відчуває?

Спостерігати за шестимісячними малюками – суцільне задоволення! Вони вже вміють проявляти всю палітру емоцій: засмучуються, якщо щось не вдається, радіють, коли бачать близьку людину, чують веселу музику або беруть улюблену іграшку.

У цьому віці дітки усвідомлено ображаються, якщо на них не звертають увагу або забороняють грати. Потрібно бути дуже обережними з емоціями вашої дитини. Зараз він дуже прив’язаний до людей, які його оточують і вкрай негативно реагує, якщо мама або тато піклуються про когось іншого, крім нього (навіть про іграшку!). Таку особливість психоемоційного розвитку шестимісячних немовлят помітили вчені Техаського університету. Це нормально, якщо дитина не відпускає вас від себе ні на хвилинку і робить все можливе, щоб вашу увагу було зосереджено виключно на ньому. Так, це непросто, однак не варто нервувати, проявляйте максимум любові і турботи маляті. Можете також знайомити малюка з іншими дітьми, в грі з ними він буде вчитися приймати і визнавати увагу інших, не тільки батьків.

Розумовий розвиток

Що малюк знає?

Малюк продовжує активно знайомитися з навколишнім світом. У шість місяців і фізично, й інтелектуально він готовий усвідомлено освоювати простір. Маля впевнено бере і утримує предмети одночасно двома ручками, перекладає їх з однієї в другу і активно грає. Завдання батьків зараз – всіляко стимулювати і заохочувати цікавість маляти. Поставте навколо дитини барвисті іграшки, цікавість змусить дитину рухатися в їхньому напрямку, щоб взяти в ручки. Пам’ятайте, зараз малюки пробують все на смак, тому важливо подбати про гігієну.

У шість місяців малюк вже впізнає своє ім’я. Він дуже радіє, коли до нього звертаються, обертається в бік дорослої людини.

Голос мами, як і раніше, викликає у малюка самі радісні емоції. Однак крім нього тепер крихітку радують і інші звуки, він активно шукає їх джерело і може навіть слідувати за ними. Зараз саме час перевірити слух дитини. Це можна зробити наступним чином: покладіть дитину на ліжко, хлопайте в долоні і називайте його ім’я. Малюк повинен реагувати і дивитися на вас, коли чує як ви називаєте його по імені, і може навіть спробувати відповісти або дотягнутися до вас. Щоб стимулювати слухові навички крихти, включайте йому музику, грайте і одночасно читайте віршики. Карапуз буде намагатися повторювати звуки і дуже зрадіє, коли у відповідь відчує схвальну реакцію батьків!

Порада мамі

У шість місяців травна система немовляти вже досить зріла, щоб дати дитині спробувати перші “дорослі” продукти. Першими в меню малюка потрапляють овочеві пюре і каші. Про те, як правильно розширювати раціон малюка, ви можете почитати в Календарі прикорму.

Важливо, щоб організм дитини отримував всі необхідні поживні речовини, тому продовжуйте годувати дитину грудьми. У разі ж, якщо це неможливо або молока у вас стало менше, варто підібрати дитячу суміш, відповідно до віку дитини. Вона забезпечить дитину всіма нутрієнтами для повноцінного розвитку.

Бібліотека Friso

Календар розвитку. 11 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Розвиток дитини в 11 місяців: важливе досягнення цього віку  є так званий «захват щипцями»- дитина…

Календар розвитку. 10 місяців

Фізичний розвиток Що малюк вміє? Розвиток дитини в 10 місяців – прийшов час навчити вашого невтомного дослідника їсти без допомоги…

Календар розвитку. 9 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Ваш малюк продовжує активно досліджувати навколишній світ! Він дуже рухливий, допитливий, багато часу проводить на…

Популярні статті

прикорм

Деякі мами починають вводити перший прикорм вже з 4-5 місяців, вважаючи, що основного молочного харчування для активного зростання малюка вже…

почему плачет грудничок

Чому плаче немовля Плач – мова, на якому новонароджений янголятко спілкується з мамою і татом. Тільки так він може розповісти…

Развитие ребенка в 7 месяцев

Фізичний розвиток Що малюк уміє? До кінця шостого місяця пропорції тіла дитини змінюються, поступово наближаючись до пропорцій дорослого. Розвиток дитини…

Контакти

Наша адреса
04073, Україна, Київ
вул. Сирецька, 9, корпус 1Ф,
оф. 104
Наша пошта