Головна > Розвиток > Календар розвитку. 5 місяців

Календар розвитку. 5 місяців

развитие ребенка в 5 месяцев

Фізичний розвиток

Що малюк уміє?

Яке ж це задоволення спостерігати за п’ятимісячним карапузом! Він так підріс і зміцнів. Йому вже нудно лежати в одному положенні – він активно і «професійно» перевертається, робить перші спроби сісти. Розвиток дитини в 5 місяців: лежачи на животі, малюк може досить довго грати, розглядаючи все навколо. Якщо покласти перед ним яскраву іграшку, він намагається відштовхнутися ніжками, витягує ручку, щоб її дістати. Зауважте, рухи малюка вже не хаотичні, а цілеспрямовані.

Рухи рук маліюка з кожним днем ​​стають все більш скоординованими. Він утримує іграшку двома ручками, вміє наближати, віддаляти її від очей і рота. Лежачи на спинці, дитина піднімає ніжки і ручки, уважно вивчає їх, тягне пальчики в рот. При цьому весело гулить і сміється.

Цікавість і бажання «спробувати» річ, яка йому сподобалася, змушує карапуза спертися на ручки, зігнути коліна, підняти попку і відштовхнутися стопами від поверхні. Це перші спроби малюка повзти. Зрушити з місця у нього, звичайно, не виходить, але це поки що. Ще трохи тренувань, і малюк зробить ривок у розвитку. Вам же слід йому в цьому допомогти – регулярно робіть зарядку і масаж. Зараз вкрай важливо підготувати м’язи малюка до етапу сидіння і повзання.

Емоційний розвиток

Що малюк відчуває?

П’ятимісячний малюк вже набагато більш спокійніший. Він не плаче без видимої причини, тільки якщо його щось турбує або він наполегливо чогось хоче. Мамі вже легше визначити причину сліз і заспокоїти карапуза.

Емоційні реакції дитини стають різноманітнішими. Малюк часто і дуже мило посміхається. Особливе захоплення у нього викликає ласкавий голос мами або іншого близького родича, доброзичливий вираз обличчя, яскрава іграшка, весела ритмічна музика. У відповідь на суворий голос або гримасу крихітка хмуриться, може заплакати. Побачивши незнайому людину затихає, насторожується. Це свідчить про те, що він уже вміє розрізняти «своїх» і «чужих».

Пам’ятайте, чим більше позитивних емоцій буде відчувати ваша дитина, тим гармонійніше вона буде розвиватися. Уникайте сварок і з’ясувань відносин при маляті. Слів він поки не розуміє, але інтонації зчитує відмінно.

Розумовий розвиток

Що малюк знає?

У такому віці у малюків розвивається просторовий зір. Вони здатні визначати відстань до предметів, наприклад, до іграшки, що лежить перед ними. Якщо іграшка знаходиться в зоні доступу (малюк може дотягнутися до неї ручкою), він буде робити конкретні дії, щоб її дістати – відштовхуватися ніжками, перевертатися. Якщо ж «мета» занадто далеко, малюк попросить допомоги у дорослих – почне кряхтіти, тужитися, махати ручками. Це перші усвідомлені прохання малюка про допомогу. Важливо не ігнорувати їх, щоб не втратити зв’язок довіри.

Удосконалюється і слухове сприйняття: дитина може визначити джерело звуку, впізнає знайомі голоси, пісеньки, мелодії.

Малюк проявляє активний інтерес до спілкування. Тепер до нього можна ставитися як до співрозмовника. Адже на вашу мову він обов’язково «відповість» завзятим гулінням і посмішкою. У його лексиконі вже є такі «слова», як «ма», «ня», «ба». Щоб стимулювати розвиток мови, розмовляйте з малюком якомога частіше. Нахиляйтеся до нього, щоб він міг бачити рухи ваших губ, міміку, жести. Розмовляйте тихо і голосно, міняйте інтонацію. Можете грати в гру «Муха-повторюха»: кілька разів повторіть за малюком звуки, які він вимовляє, потім попросіть його повторити прості склади за вами. Незалежно від результатів гри, обов’язково хваліть малюка, обіймайте і посміхайтеся. Йому так важливо відчувати вашу любов і підтримку!

Порада мамі

Малюк пізнає світ в процесі гри. Спілкуйтеся і грайте зі своїм карапузом якомога частіше.

У п’ять місяців йому будуть цікаві ігри в «Ку-ку», «Сорока-ворона», «Йде коза рогата», «Ладушки». Він з цікавістю буде слухати і запам’ятовувати, як кажуть тварини.

Показуйте малюкові картинки із зображенням тварини, називайте його ім’я і вимовляєте характерні звуки.

Можна вже починати вчити дитину пізнавати своє тіло: ніжно погладжуйте і називайте різні частини – «пухкенькі щічки», «носик-курносик» і т.д.

Продовжуйте годувати дитину грудьми на вимогу. На даному етапі ваше молоко здатне задовольнити потребу малюка у всіх поживних речовинах. Про прикорм думати поки ще рано. Занадто раннє знайомство малюка з «дорослою» їжею може обернутися алергічними реакціями і проблемами з травленням. Перш ніж вводити прикорм, ознайомтеся з Правилами введения прикорма и проконсультируйтеся з педіатром.

Бібліотека Friso

Календар розвитку. 5 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Яке ж це задоволення спостерігати за п’ятимісячним карапузом! Він так підріс і зміцнів. Йому вже…

Календар розвитку. 3 місяць

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Розвиток дитини в 3 місяці стрімкий, малюк перетворюється. Його шкіра стає гладкою і шовковистою, голова…

Календар розвитку. 2 місяць

Фізичний розвиток Що малюк вміє? Вашій дитині вже 2 місяці! Тепер він вже не новонароджений, а немовля. Дізнайтеся про розвиток…

Популярні статті

прикорм

Деякі мами починають вводити перший прикорм вже з 4-5 місяців, вважаючи, що основного молочного харчування для активного зростання малюка вже…

почему плачет грудничок

Чому плаче немовля Плач – мова, на якому новонароджений янголятко спілкується з мамою і татом. Тільки так він може розповісти…

Развитие ребенка в 7 месяцев

Фізичний розвиток Що малюк уміє? До кінця шостого місяця пропорції тіла дитини змінюються, поступово наближаючись до пропорцій дорослого. Розвиток дитини…

Контакти

Наша адреса
04073, Україна, Київ
вул. Сирецька, 9, корпус 1Ф,
оф. 104
Наша пошта