Головна > Розвиток > Календар розвитку. 4 місяць

Календар розвитку. 4 місяць

развитие ребенка в 4 месяцев

Фізичний розвиток

Що малюк уміє?

Розвиток дитини в 4 місяці – час змін і нових відкриттів. До цього віку у більшості діток припиняються хворобливі коліки, робота шлунково-кишкового тракту стабілізується, і малюк може спокійно пізнавати навколишній світ.

Він уже вміє перевертатися з животика на бочок і на спинку. Якщо його піднімати за ручки, він намагається сісти і впевнено тримає голову. Ця вправа корисна для зміцнення м’язового корсету, однак не варто захоплюватися – спина крихти поки не готова до сидячого положення.

Поступово продовжують згасати рефлекси новонародженого. Хапальний рефлекс змінюється усвідомленими спробами взяти предмет в руку. Малюк тягнеться до вподобаних іграшок, захоплює їх ручками і уважно розглядає, тягне в рот.

Смакові дослідження на даному етапі є одним з основних інструментів пізнання світу. Вчені пояснюють це тим, що на язиці розташовані дуже чутливі рецептори. Вони допомагають малюку відчути не тільки смак, але і текстуру, об’ємність предмета. Не варто забороняти дитині такі дослідження, краще подбайте про безпеку та гігієну.

Емоційний розвиток

Що малюк відчуває?

Побачивши маму, малюк активно проявляє радість – махає ручками і ніжками, гулить, посміхається і сміється. Тепер він може впізнати найдорожчу людину навіть в незвичному образі, наприклад, в окулярах або з рушником на голові.

Раніше реакцію радості у крихти можна було помітити тільки на обличчя мами або іншої близької людини, зараз же сміх і посмішку може викликати, наприклад, нова іграшка.

У 4 місяця у малюка чітко проявляються і емоційні реакції незадоволення. Він не тільки плачем намагається висловити негативні емоції, а й мімікою – хмуриться, кривить і підтискає губки.

Для здорового психо-емоційного розвитку малюка мамі дуже важливо підтримувати з ним тісний зв’язок: гладити, розмовляти, носити на руках, співати пісеньки. Малюк дуже проникливо відчуває настрій мами і копіює його. Радіє, якщо вам весело і сумує або плаче, якщо ви засмучені або роздратовані.

Розумовий розвиток

Що малюк знає?

Малюк впізнає всіх членів сім’ї, знає і реагує на своє ім’я. Йому вже нудно наодинці з собою, він вимагає регулярного спілкування з дорослими.

Розмовляючи з дитиною, вимовляйте слова правильно, не потрібно «сюсюкати» і перекручувати назви предметів. Зараз у крихти відбувається формування пасивного словникового запасу, тому важливо, щоб в підсвідомості відклалася правильна вимова. Чотиримісячні немовлята вже можуть вимовляти звуки, схожі на «п», «б», «м», а також відкриті голосні «о», «а». Гуління поступово набуває співучого характеру, в ньому з’являються і гортанні звуки. Значення слів малюк ще не розуміє, однак чітко вловлює інтонацію голосу. Стимулювати розвиток мови допоможе проста гра: нахиліться до малюка і співуче повторюйте віршики з довгими голосними звуками, наприклад, «кую-кую чобіто-о-о-к, подай, мамо, молото-о-о-к». Малюк буде чути чітку вимову голосних і у відповідь порадує вас завзятим гулінням.

Крім мови, зараз у дитини активно розвивається зір. Він уже здатний розрізняти кольори, розміри і обсяги предметів, відстань до них. Для розвитку зорового апарату з крихіткою можна грати в гру віддалення і наближення предметів, переміщення їх в сторони.

Порада мамі

Якнайбільше розмовляйте з малюком. Розповідайте йому казки, кумедні історії. Особливу увагу приділіть інтонації, міняйте її, щоб стимулювати розвиток слуху та емоційне сприйняття.

Малюк проявляє активний інтерес до іграшок, але це не означає, що пора діставати із засіків всіх плюшевих ведмедиків і зайчиків, які родичі йому подарували на народження. Коли ви даєте дитині кілька іграшок на вибір, його увага розсіюється, і інтерес пропадає.

Деякі мами до кінця четвертого місяця починають вводити перший прикорм, вважаючи, що грудного молока вже не достатньо для повноцінного розвитку. Поспішаємо вас попередити, що Всесвітня організація охорони здоров’я наполегливо рекомендує починати знайомство дитини з дорослою їжею не раніше 6 місяців. Саме в цьому віці травна система немовляти готова її засвоїти. Тому не варто квапити події. Почніть краще вивчати Календар прикорму, щоб до моменту, коли малюк буде готовий до нових смаків, ви не наробили помилок.

Перейти в Календар розвитку тут

Бібліотека Friso

Календар розвитку. 5 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Яке ж це задоволення спостерігати за п’ятимісячним карапузом! Він так підріс і зміцнів. Йому вже…

Календар розвитку. 3 місяць

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Розвиток дитини в 3 місяці стрімкий, малюк перетворюється. Його шкіра стає гладкою і шовковистою, голова…

Календар розвитку. 2 місяць

Фізичний розвиток Що малюк вміє? Вашій дитині вже 2 місяці! Тепер він вже не новонароджений, а немовля. Дізнайтеся про розвиток…

Популярні статті

прикорм

Деякі мами починають вводити перший прикорм вже з 4-5 місяців, вважаючи, що основного молочного харчування для активного зростання малюка вже…

почему плачет грудничок

Чому плаче немовля Плач – мова, на якому новонароджений янголятко спілкується з мамою і татом. Тільки так він може розповісти…

Развитие ребенка в 7 месяцев

Фізичний розвиток Що малюк уміє? До кінця шостого місяця пропорції тіла дитини змінюються, поступово наближаючись до пропорцій дорослого. Розвиток дитини…

Контакти

Наша адреса
04073, Україна, Київ
вул. Сирецька, 9, корпус 1Ф,
оф. 104
Наша пошта