Головна > Розвиток > Календар розвитку. 3 місяць

Календар розвитку. 3 місяць

развитие ребенка 3 месяца

Фізичний розвиток

Що малюк уміє?

Розвиток дитини в 3 місяці стрімкий, малюк перетворюється. Його шкіра стає гладкою і шовковистою, голова округляється, погляд стає більш усвідомленим, а обличчя все частіше осяює усмішка.

Рухи ручок і ніжок вже більш скоординовані.

Дитина добре тримає голівку у вертикальному положенні, може тривалий час утримувати в ручці іграшку, стежить за предметами, що рухаються, реагує на звук і яскраве світло поворотом голови до джерела.

У положенні лежачи на животі малюк вже спирається на ручки і піднімає голову, повертаючи її в сторони. До середини третього місяця деякі дітки вже намагаються перевертатися зі спини на бочок.

Періоди неспання збільшуються і можуть становити вже цілих 1,5 години. Нічний сон також стає більш тривалим. Хоча до того періоду, коли дитинка зможе дати вам поспати всю ніч, ще далеко.

Емоційний розвиток

Що малюк відчуває?

Плач малюка стає інтонаційним. Тепер ви можете легко визначити, чого хоче або що турбує дитину.

У 3 місяці дитина впізнає обличчя і голос мами, реагує на неї променистою усмішкою.

Він активно гулить і навіть регоче. Варто нахилитися до ліжечка малюка, заговорити з ним або наспівати веселу пісеньку, як малюк починає активно махати ручками, сміятися і «агукати». Це так званий комплекс пожвавлення.

Тепер дитинка може усвідомлено залучати та утримувати вашу увагу. У нього в активі цілий арсенал засобів – посмішка, інтенсивні рухи ручками і ніжками, гуління, плач або крик. Намагайтеся якомога більше спілкуватися з дитиною, це допоможе встановити між вами міцний емоційний зв’язок.

Розумовий розвиток

Що малюк знає?

Маля поступово переходить до нового етапу свого розвитку – цілеспрямованим діям. Він починає розуміти і розрізняти причинно-наслідкові зв’язки. Наприклад, якщо доторкнутися до брязкальця, воно задзвенить, якщо заплакати, мама одразу прибіжить.

Крихітка починає вивчати своє тіло: розглядає ручки, захоплює ніжки і теж вивчає їх.

Кулачки дитини вже не так затиснуті, що дає йому можливість краще вивчати різні речі навколо.

Він вже відчуває різницю між твердими і м’якими предметами. Намагайтеся стимулювати тактильну чутливість малюка. Для цього добре підійдуть кульки з таким діаметром, щоб малюк міг захопити їх ручкою. «Тренажери» повинні бути з різних матеріалів: м’яких, жорстких, гладких, пухнастих тканин з твердими і м’якими наповнювачами.

В тримісячному віці малюк вже чудово копіює стан оточуючих людей. Тому, перебуваючи біля малюка, ніколи не показуйте йому роздратування або агресію.

Порада мамі

Зараз малюк дуже допитливий. Під час годування грудьми він може часто відволікатися, крутитися, розглядаючи все по сторонах. Не варто трактувати таку неспокійну поведінку як відмова від грудей. Постарайтеся створити максимально комфортні умови, мінімізуйте відволікаючі моменти, відкладіть всі справи і турботи і зосередьтеся виключно на дитині.

Ви також можете помітити відсутність звичних «припливів» молока. Це абсолютно нормально, не варто переживати. Продовжуйте годувати дитину молочком. Для його здоров’я і повноцінного розвитку немає нічого кращого!

Бібліотека Friso

Календар розвитку. 5 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Яке ж це задоволення спостерігати за п’ятимісячним карапузом! Він так підріс і зміцнів. Йому вже…

Календар розвитку. 3 місяць

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Розвиток дитини в 3 місяці стрімкий, малюк перетворюється. Його шкіра стає гладкою і шовковистою, голова…

Календар розвитку. 2 місяць

Фізичний розвиток Що малюк вміє? Вашій дитині вже 2 місяці! Тепер він вже не новонароджений, а немовля. Дізнайтеся про розвиток…

Популярні статті

продукты для прикорма

Материнське молоко або адаптована молочна суміш повинні залишатися основним харчуванням малюка до 1 року. Однак з шестимісячного віку для повноцінного…

вакцинация

Вакцинація – найбільш ефективний і доступний спосіб профілактики інфекційних захворювань. Але, як і будь-яке медичне втручання, дана процедура пов’язана з…

Развитие ребенка в 11 месяцев

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Розвиток дитини в 11 місяців: важливе досягнення цього віку  є так званий «захват щипцями»- дитина…

Контакти

Наша адреса
04073, Україна, Київ
вул. Сирецька, 9, корпус 1Ф,
оф. 104
Наша пошта