Головна > Розвиток > Календар розвитку. 2 місяць

Календар розвитку. 2 місяць

развитие ребенка 2 месяц

Фізичний розвиток

Що малюк вміє?

Вашій дитині вже 2 місяці! Тепер він вже не новонароджений, а немовля. Дізнайтеся про розвиток дитини в 2 місяці.

Організм крихітки активно розвивається: за ці чотири тижні в середньому він набирає 800-1000 г, виростає на 3-4 см, а об’єм грудей і голови збільшується на 10-15 мм. Перевірте, як росте ваш малюк за допомогою Календаря зросту та ваги.

Як і в перший місяць життя, дитина багато спить (приблизно 20 годин на добу). Однак періоди неспання вже значно більше і складають 20-30 хвилин.

Приблизно в півтора місяці дитина починає утримувати голову у вертикальному положенні. До кінця другого м’язи спини і шиї продовжують зміцнюватися так, що лежачи на животі, малюк може підняти груди і повертати голову вліво і вправо. М’язовий тонус слабшає, малюк все частіше розтискає кулачки, рухи вже не такі хаотичні. Зовсім скоро він потягне до вас свої крихітні ручки, почне хапати за волосся і ніс. Вже зараз, якщо покласти в долоньку малюка іграшку, він зможе кілька секунд її утримати.

Зорові здібності також «подорослішали»: тепер малюк може більш тривалий час фіксувати погляд на яскравому об’єкті, стежить очима за рухомими предметами. Прийшов час перших брязкалець і каруселей над ліжечком!

Емоційний розвиток

Що малюк відчуває?

Плач залишається головним способом вираження емоцій і потреб. Однак до кінця другого місяця малюк починає видавати і приємніші звуки. Прислухайтеся до гуління вашого крихітки, в кожен звук він вкладає так багато почуттів!

У цьому віці дітки також починають пильно вдивлятися в обличчя дорослих, подовгу вивчаючи їхні риси та міміку. Малюк впізнає маму, його тепер набагато легше заспокоїти.

Ну і головне досягнення і неймовірна радість для батьків – перша усвідомлена посмішка! Звичайно, і на першому місяці життя на обличчі маляти мигтіла посмішка, але вона була швидше рефлекторною. Тепер – це прояв справжніх емоцій радості і щастя у відповідь на ваше ласкаве звернення.

Пам’ятайте, що на другому місяці емоційний зв’язок між мамою і малюком ще дуже міцний. Малюк гостро відчуває ваш настрій і наслідує йому. Тому менше засмучуйтесь і більше посміхайтесь!

Розумовий розвиток

Що малюк знає?

Малюк починає активно пізнавати світ – фіксує погляд на яскравих речах, вивчає обличчя оточуючих, поглядом стежить за предметами, які рухаються.

Розвивається увага – малюк може зосереджено слухати мову дорослого і навіть реагувати на неї. Випадково зачепивши брязкальце, малюк затихає, прислухається до її звучання. Допоможіть дитині вдосконалити свої перші досягнення – як можна частіше спілкуйтеся з ним, гуляйте на вулиці, де є багато різних звуків, слухайте музику, в кімнаті, де знаходиться дитина, помістіть багато яскравих, барвистих предметів, картинок, іграшок.

Порада мамі

Оскільки м’язи спини і шиї у малюка поки що не дуже зміцніли, намагайтеся менше тримати його у вертикальному положенні.

Регулярно викладайте дитину на животик, кожен день робіть масаж і гімнастику. Зверніться в масажний кабінет поліклініки, там вам покажуть основні прийоми.

Ваш малюк з кожним днем ​​стає все більш активним, тому пам’ятайте про безпеку. Ні в якому разі не залишайте малюка одного без нагляду на пеленальному столику. Один різкий рух, і він може опинитися на підлозі. Навіть коли відвертаєтеся, завжди притримуйте ніжки дитини рукою.

Бібліотека Friso

Календар розвитку. 5 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Яке ж це задоволення спостерігати за п’ятимісячним карапузом! Він так підріс і зміцнів. Йому вже…

Календар розвитку. 3 місяць

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Розвиток дитини в 3 місяці стрімкий, малюк перетворюється. Його шкіра стає гладкою і шовковистою, голова…

Календар розвитку. 2 місяць

Фізичний розвиток Що малюк вміє? Вашій дитині вже 2 місяці! Тепер він вже не новонароджений, а немовля. Дізнайтеся про розвиток…

Популярні статті

продукты для прикорма

Материнське молоко або адаптована молочна суміш повинні залишатися основним харчуванням малюка до 1 року. Однак з шестимісячного віку для повноцінного…

вакцинация

Вакцинація – найбільш ефективний і доступний спосіб профілактики інфекційних захворювань. Але, як і будь-яке медичне втручання, дана процедура пов’язана з…

Развитие ребенка в 11 месяцев

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Розвиток дитини в 11 місяців: важливе досягнення цього віку  є так званий «захват щипцями»- дитина…

Контакти

Наша адреса
04073, Україна, Київ
вул. Сирецька, 9, корпус 1Ф,
оф. 104
Наша пошта