Головна > Розвиток > Календар розвитку. 2 місяць

Календар розвитку. 2 місяць

развитие ребенка 2 месяц

Фізичний розвиток

Що малюк вміє?

Вашій дитині вже 2 місяці! Тепер він вже не новонароджений, а немовля. Дізнайтеся про розвиток дитини в 2 місяці.

Організм крихітки активно розвивається: за ці чотири тижні в середньому він набирає 800-1000 г, виростає на 3-4 см, а об’єм грудей і голови збільшується на 10-15 мм. Перевірте, як росте ваш малюк за допомогою Календаря зросту та ваги.

Як і в перший місяць життя, дитина багато спить (приблизно 20 годин на добу). Однак періоди неспання вже значно більше і складають 20-30 хвилин.

Приблизно в півтора місяці дитина починає утримувати голову у вертикальному положенні. До кінця другого м’язи спини і шиї продовжують зміцнюватися так, що лежачи на животі, малюк може підняти груди і повертати голову вліво і вправо. М’язовий тонус слабшає, малюк все частіше розтискає кулачки, рухи вже не такі хаотичні. Зовсім скоро він потягне до вас свої крихітні ручки, почне хапати за волосся і ніс. Вже зараз, якщо покласти в долоньку малюка іграшку, він зможе кілька секунд її утримати.

Зорові здібності також «подорослішали»: тепер малюк може більш тривалий час фіксувати погляд на яскравому об’єкті, стежить очима за рухомими предметами. Прийшов час перших брязкалець і каруселей над ліжечком!

Емоційний розвиток

Що малюк відчуває?

Плач залишається головним способом вираження емоцій і потреб. Однак до кінця другого місяця малюк починає видавати і приємніші звуки. Прислухайтеся до гуління вашого крихітки, в кожен звук він вкладає так багато почуттів!

У цьому віці дітки також починають пильно вдивлятися в обличчя дорослих, подовгу вивчаючи їхні риси та міміку. Малюк впізнає маму, його тепер набагато легше заспокоїти.

Ну і головне досягнення і неймовірна радість для батьків – перша усвідомлена посмішка! Звичайно, і на першому місяці життя на обличчі маляти мигтіла посмішка, але вона була швидше рефлекторною. Тепер – це прояв справжніх емоцій радості і щастя у відповідь на ваше ласкаве звернення.

Пам’ятайте, що на другому місяці емоційний зв’язок між мамою і малюком ще дуже міцний. Малюк гостро відчуває ваш настрій і наслідує йому. Тому менше засмучуйтесь і більше посміхайтесь!

Розумовий розвиток

Що малюк знає?

Малюк починає активно пізнавати світ – фіксує погляд на яскравих речах, вивчає обличчя оточуючих, поглядом стежить за предметами, які рухаються.

Розвивається увага – малюк може зосереджено слухати мову дорослого і навіть реагувати на неї. Випадково зачепивши брязкальце, малюк затихає, прислухається до її звучання. Допоможіть дитині вдосконалити свої перші досягнення – як можна частіше спілкуйтеся з ним, гуляйте на вулиці, де є багато різних звуків, слухайте музику, в кімнаті, де знаходиться дитина, помістіть багато яскравих, барвистих предметів, картинок, іграшок.

Порада мамі

Оскільки м’язи спини і шиї у малюка поки що не дуже зміцніли, намагайтеся менше тримати його у вертикальному положенні.

Регулярно викладайте дитину на животик, кожен день робіть масаж і гімнастику. Зверніться в масажний кабінет поліклініки, там вам покажуть основні прийоми.

Ваш малюк з кожним днем ​​стає все більш активним, тому пам’ятайте про безпеку. Ні в якому разі не залишайте малюка одного без нагляду на пеленальному столику. Один різкий рух, і він може опинитися на підлозі. Навіть коли відвертаєтеся, завжди притримуйте ніжки дитини рукою.

Бібліотека Friso

Календар розвитку. 5 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Яке ж це задоволення спостерігати за п’ятимісячним карапузом! Він так підріс і зміцнів. Йому вже…

Календар розвитку. 3 місяць

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Розвиток дитини в 3 місяці стрімкий, малюк перетворюється. Його шкіра стає гладкою і шовковистою, голова…

Календар розвитку. 2 місяць

Фізичний розвиток Що малюк вміє? Вашій дитині вже 2 місяці! Тепер він вже не новонароджений, а немовля. Дізнайтеся про розвиток…

Популярні статті

прикорм

Деякі мами починають вводити перший прикорм вже з 4-5 місяців, вважаючи, що основного молочного харчування для активного зростання малюка вже…

почему плачет грудничок

Чому плаче немовля Плач – мова, на якому новонароджений янголятко спілкується з мамою і татом. Тільки так він може розповісти…

Развитие ребенка в 7 месяцев

Фізичний розвиток Що малюк уміє? До кінця шостого місяця пропорції тіла дитини змінюються, поступово наближаючись до пропорцій дорослого. Розвиток дитини…

Контакти

Наша адреса
04073, Україна, Київ
вул. Сирецька, 9, корпус 1Ф,
оф. 104
Наша пошта