Головна > Розвиток > Календар розвитку. 12 місяців

Календар розвитку. 12 місяців

Развитие ребенка в 12 месяцев

Фізичний розвиток

Що малюк уміє?

Вашій дитині виповнився рік! Згадайте, яким крихітним і безпорадним він був дванадцять місяців тому. Сьогодні ж поруч з вами вже зовсім доросла, активна, допитлива особистість зі своїм характером, інтересами і звичками. Розвиток дитини в 12 місяців:

Малюк упевнено стоїть на ногах без опори і робить самостійні кроки. Він уже навчився присідати і сідати з положення стоячи. Нахилившись, може підняти з підлоги один або кілька предметів. Малюк набагато більш самостійний, вільно пересувається з кімнати в кімнату, вивчаючи простір будинку.

Якщо малюк ще не ходить, тоді він дуже швидко повзає. Це дуже корисно для його кістково-м’язової системи і суглобів, тому не варто змушувати його ходити. Він піде тоді, коли буде до цього готовий.

Уміння стояти прямо, не тримаючись за опору, відкриває перед карапузом величезні можливості для дослідження навколишніх предметів. Вільними ручками він може дотягнутися до всього, що лежить на полицях, столі, підвіконні. Важливо на цьому етапі захистити дитину від небезпеки, прибравши з зони його доступу те, чим він може поранитися або зіпсувати.

Моторика рук також вже помітно краща. Карапуз без зусиль бере в пальчики дрібні предмети (будьте уважні, адже він так любить пробувати все на смак!).

Емоційний розвиток

Що малюк відчуває?

Зараз ваш малюк переживає не найпростіший період (так звана криза першого року). Він часто проявляє негативні риси: упертість, непослух, образливість і плаксивість. Дитина може влаштовувати істерики, навідріз відмовлятися їсти або лягати спати. Дратуватися, якщо у нього щось не виходить, при цьому не приймаючи вашої допомоги. Не варто надто турбуватися і бурхливо реагувати на такі зміни в поведінці малюка. Зараз у нього формується воля, малюк починає усвідомлювати, що він окрема особистість. Його бажання часто не збігаються з вашими вимогами, тому він протестує.

Все частіше малюк проявляє самостійність. Однак поки не може адекватно оцінювати свої можливості. В результаті часто терпить невдачі, які, звичайно ж, його засмучують. Проявляйте максимум любові і турботи. Хваліть дитину за найменші перемоги і заохочуйте бажання проявити своє «я».

У цьому віці малюк добре усвідомлює своє оточення і близьких людей, він не соромиться висловлювати теплі почуття до вас через посмішки, обійми або поцілунки. Під час гри він охоче ділитися своїми іграшками, і не тільки з вами, а й з незнайомцями. Таким чином він проявляє свою симпатію і бажання спілкуватися. Тепер він уже не боїться нових знайомств, навпаки – нові люди викликають у нього інтерес.

Розумовий розвиток

Що малюк знає?

У 12 місяців інтелект малюка вже добре розвинений. Він активно пізнає світ, освоюючи все нові і нові знання і вміння. У цьому віці дитина вже вміє розрізняти предмети не тільки за кольором, але і за розміром і геометричними формами.

Він освоїв просторове сприйняття речей, їх глибину і висоту. Це допомагає йому проаналізувати ситуацію і визначити небезпеку. Наприклад, піднявшись на диван або на дитячу гірку, він не буде поспішати злазити, адже знає, що там високо, і він може впасти. Тоді як раніше сигнали про небезпеку крихітка зчитував з інтонації або виразу обличчя дорослого.

Активно розвивається і образне мислення. В процесі гри малюк «годує», «причісує», «лає» ляльку, м’які іграшки.

Продовжує покращуватись пам’ять: малюк може пригадати предмети або ситуації, які відбувалися вчора або кілька днів тому.

Згідно з дослідженням, проведеним в Університеті Вашингтона, діти в цьому віці здатні запам’ятовувати слова не тільки рідної мови, а й іноземної. Якщо малюк буде регулярно чути, наприклад, англійську мову, то в майбутньому йому буде набагато простіше вивчити цю мову.

Порада мамі

У 12 місяців в раціон малюка вже введені практично всі продукти прикорму. Його меню різноманітне і складається з безлічі корисних продуктів.

Деякі мами в цей період поспішають перевести дитину на дорослий стіл. Однак не варто цього робити. До двох років травна система малюка ще дуже чутлива і недостатньо зріла, щоб перетравлювати важку їжу. Готуйте для дитини окремі дитячі страви, продовжуйте грудне вигодовування, а незбиране коров’яче молоко краще замінити спеціальним адаптованим для малюків цього віку. З основними правилами годування  малюка у віці одного року ви зможете ознайомитися тут.

Слідкуйте за імунною системою вашої дитини. Зараз він активно взаємодіє з навколишнім середовищем, контактує з бактеріями, пробуючи всі предмети на смак. Подбайте про те, щоб в раціоні у малюка були продукти з пробіотиками. Вони сприяють поліпшенню травлення. І не турбуйтеся, якщо ваш непосида до року ще сам не ходить, не говорить і не тримає в руках ложку. Можливо, він просто мрійливий флегматик. На відміну від активних і невгамовних холериків, дітки з таким темпераментом розвиваються трохи повільніше. Прийде час, і він всьому навчиться!

Бібліотека Friso

Календар розвитку. 12 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Вашій дитині виповнився рік! Згадайте, яким крихітним і безпорадним він був дванадцять місяців тому. Сьогодні…

Популярні статті

прикорм

Деякі мами починають вводити перший прикорм вже з 4-5 місяців, вважаючи, що основного молочного харчування для активного зростання малюка вже…

почему плачет грудничок

Чому плаче немовля Плач – мова, на якому новонароджений янголятко спілкується з мамою і татом. Тільки так він може розповісти…

Развитие ребенка в 7 месяцев

Фізичний розвиток Що малюк уміє? До кінця шостого місяця пропорції тіла дитини змінюються, поступово наближаючись до пропорцій дорослого. Розвиток дитини…

Контакти

Наша адреса
04073, Україна, Київ
вул. Сирецька, 9, корпус 1Ф,
оф. 104
Наша пошта