Головна > Розвиток > Календар розвитку. 11 місяців

Календар розвитку. 11 місяців

Развитие ребенка в 11 месяцев

Фізичний розвиток

Що малюк уміє?

Розвиток дитини в 11 місяців: важливе досягнення цього віку  є так званий «захват щипцями»- дитина вже може брати і утримувати маленькі предмети вказівним і великим пальчиками. Тепер він точно готовий до того, щоб тримати ложку в руці і їсти «як дорослий».

У цьому віці батьків цікавить головне питання – коли ж малюк почне ходити? Якщо ваша дитина навіть не робить жодних спроб зробити перший самостійний крок, не варто хвилюватися і підозрювати відставання в розвитку. Всі діти індивідуальні, і кожен розвивається в своєму власному темпі. До того ж вік, в якому малюки починають ходити може варіюватися в діапазоні від дев’яти до вісімнадцяти місяців. Так що, навіть якщо ваш «повзунок» стане «пішоходом» тільки в півтора року, в цьому немає нічого страшного. Бренда Ніксон, експерт з розвитку дітей і автор книги «The Birth to Five Book» стверджує, що вміння дитини ходити не пов’язане з його розумовими здібностями. На формування цієї навички більше впливають звички вашої дитини. Тому не варто порівнювати свого малюка з іншими, краще постарайтеся зрозуміти його і допомогти, щоб дати йому правильну мотивацію почати самостійно ходити.

Емоційний розвиток

Що малюк відчуває?

Зараз малюк як ніколи потребує вашої турботи та любові. У нових місцях він спочатку відчуває себе незатишно, може міцно тримати маму за руку, притискаючись до колін. У незнайомій обстановці або з чужими людьми малюк може навіть почати плакати. У цьому випадку важливо тримати себе в руках і знайти правильний спосіб заспокоїти малюка. Категорично не можна кричати і лаяти дитину за таку «неправильну» поведінку. Важливо продемонструвати малюкові, що ви спокійні, що ви його любите і нікуди не подінетеся. Візьміть його на руки і познайомте з оточенням, захопіть дитину цікавою розповіддю, щоб переключити його увагу. Дослідження професора Дарсі Нарваеса і його команди на факультеті психології Університету Нотр-Дам в США показали – то, як батьки заспокоюють дитину під час істерики, впливає на його інтелектуальний рівень в майбутньому. Правильне, м’яке, лояльне відношення до малюка стимулює розвиток його мозку і допомагає вирости розумною, емоційно- врівноваженою дитиною.

У 11 місяців малюк все ще дуже прив’язаний до батьків. Якщо вашому малюку важко дається розлука з вами, поступово привчайте його до тимчасового розставання. У цьому можуть допомогти рідні та близькі сім’ї, яких малюк добре знає.

Розумовий розвиток

Що малюк знає?

Лепетання малюка стає все більш зрозумілим. Він емоційно та зі знанням справи може вимовляти цілий «монолог», особливо, коли знаходиться в хорошому настрої та відчуває зацікавленість слухачів. Для вираження своїх думок малюк поки використовує одні й ті ж прості слова, проте в залежності від ситуації змінює інтонацію.

У цьому віці багато діток радують батьків першими «мама» і «тато». Активно і з радістю повторюють і запам’ятовують нові слова.

Малюк вже багато розуміє з розмови дорослих, відгукується на прохання: дай, візьми, покажи, кинь, їж. Може хитати головою як «немає», так і «так».

Він усвідомлює причинно-наслідковий зв’язок і знає, що потрібно зробити, щоб на нього звернули увагу. У діток в одинадцять місяців з’являються ознаки найпростішої сюжетної гри: вони виступають в ролі мами, коли годують ляльку або переодягають плюшевого ведмедика.

В 11 місяців дитина проявляє інтерес до яскравих картинок, соковитих квітів, різних текстур. Купуйте малюкові дитячі книжечки, зроблені з тканини або інших матеріалів. Нехай ваша дитина тримає книгу в той час як ви йому читаєте. Допоможіть йому перевертати сторінки, пояснюючи, як це робити правильно. Пам’ятайте, що в цьому віці діти розуміють тільки прості інструкції.

Продовжує розвиватися і звукове сприйняття дитини. Він безпомилково визначає джерело звуку, по голосу впізнає членів сім’ї, по найменшим змінам інтонації голосу розуміє настрій близьких.

Улюблена забава – збирати пірамідки, наповнювати баночки, коробочки, будувати башточки. Малюка дуже цікавить, що до чого підходить – прийшов час перших іграшок-сортерів.

Порада мамі

Зараз, коли мозкова активність малюка інтенсивно розвивається, важливо стимулювати її за допомогою всіляких ігор. Грайте з малюком всюди: вдома нехай збирає різні предмети в коробку, пересипає крупу з однієї ємності в іншу, рве папір, малює пальчиковими фарбами, ліпить із солоного тіста. На вулиці збирайте листочки, камінчики, жолуді, шишки. Це допоможе розвинути тактильні відчуття.

Щоб допомогти дитині навчитися тримати рівновагу, давайте йому покатати дитячу коляску. І намагайтеся уникати ходунків. Вони, звісно, захистять дитину від падінь і травм, але загальмують розвиток почуття рівноваги і самозбереження. До того ж, тільки природна ходьба допомагає зміцнити м’язи спини і розвинути поставу.

Слідкуйте за харчуванням дитини. Активний фізичний і розумовий розвиток вимагає більшої кількості поживних речовин. Їжа повинна бути різноманітною і збалансованою, в ній обов’язково мають бути присутні такі критично важливі для здоров’я малюка речовини, як цинк, кальцій, залізо і нуклеотиди. Дізнатися, як скласти повноцінне меню для цього віку, ви можете в Календарі прикорму.

Бібліотека Friso

Календар розвитку. 11 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Розвиток дитини в 11 місяців: важливе досягнення цього віку  є так званий «захват щипцями»- дитина…

Календар розвитку. 10 місяців

Фізичний розвиток Що малюк вміє? Розвиток дитини в 10 місяців – прийшов час навчити вашого невтомного дослідника їсти без допомоги…

Календар розвитку. 9 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Ваш малюк продовжує активно досліджувати навколишній світ! Він дуже рухливий, допитливий, багато часу проводить на…

Популярні статті

продукты для прикорма

Материнське молоко або адаптована молочна суміш повинні залишатися основним харчуванням малюка до 1 року. Однак з шестимісячного віку для повноцінного…

вакцинация

Вакцинація – найбільш ефективний і доступний спосіб профілактики інфекційних захворювань. Але, як і будь-яке медичне втручання, дана процедура пов’язана з…

Развитие ребенка в 11 месяцев

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Розвиток дитини в 11 місяців: важливе досягнення цього віку  є так званий «захват щипцями»- дитина…

Контакти

Наша адреса
04073, Україна, Київ
вул. Сирецька, 9, корпус 1Ф,
оф. 104
Наша пошта