Головна > Розвиток > Календар розвитку. 10 місяців

Календар розвитку. 10 місяців

Развитие ребенка в 10 месяцев

Фізичний розвиток

Що малюк вміє?

Розвиток дитини в 10 місяців – прийшов час навчити вашого невтомного дослідника їсти без допомоги дорослого. Для початку давайте малюкові суху їжу, наприклад, дитяче печиво або сухарик. Як тільки ви побачите, що малюк впевнено тримає її в ручці, підносить до рота і не упускає, можете починати знайомити його з тарілкою і ложкою. Краще робити це в спеціальному стільчику для годування і обов’язково на кухні. Спочатку малюк буде ігнорувати ложку, йому зручніше і простіше брати їжу з тарілки руками. Не потрібно його лаяти за це, навпаки варто похвалити за перші спроби їсти самостійно. Як і всього іншого, вмінню їсти ложкою діти вчаться, спостерігаючи за дорослими. Залучайте малюка до спільних обідів і вечерь. Дивлячись на маму і тата, він стане брати з вас приклад і швидко освоїть цей навик.

Що стосується розвитку моторики, то до десяти місяців малюки вже вміють швидко пересуватися без допомоги дорослого. Деякі ще повзають на животі, інші «рачки», спираючись на руки і коліна. Вони легко долають перешкоди (пороги, сходи, огорожі), переміщаючись з кімнати в кімнату, злазять з дивана. Тримаючись за опору або за руку, дитина впевнено стоїть на рівних підошвах, приймаючи на ніжки всю масу тіла. Це дуже важливий навик, який допоможе малюкові зробити перший самостійний крок. Деякі особливо спритні дітки в десять місяців уже починають ходити. Однак якщо ваш карапуз ще не готовий до цього, не варто його квапити. Всьому свій час!

Емоційний розвиток

Що малюк відчуває?

Кілька хвилин тому малюк весло реготав, а зараз сумує і вередує? Такі перепади настрою вважаються нормою в десять місяців. Емоційні навички малюка тільки розвиваються, він ще не вміє контролювати свій стан і не завжди розуміє, чого хоче. Маля може без причини турбуватися, плакати і навідріз відмовлятися від усього, що ви йому пропонуєте.

Найбільше батьків лякає відмова дитини від їжі. У цей момент не варто малюка насильно змушувати їсти. Для початку спробуйте зрозуміти причину. Можливо, він просто не встиг зголодніти, у нього болить животик, ростуть зубки або просто не подобається блюдо. Будьте поблажливі до малечі, проявіть увагу і турботу. Ваша любов і добре слово допоможуть малюкові заспокоїтися і приборкати емоції.

У цьому віці дітки прекрасно розуміють настрій оточуючих, аналізуючи інтонацію, з якою до них звертаються. На ваше невдоволення він може ще більше засмутиться і впасти в істерику, тоді як на похвалу або веселу примовку розпливеться в усмішці.

У цьому віці у дітей розвивається перша емоційна прив’язаність до улюбленої іграшки. Малеча засинає, їсть, йде на прогулянку тільки разом зі своїм «другом». Намагайтеся робити так, щоб малюк не втрачав його, інакше без сліз не обійтися.

Емоційна палітра десятимісячного немовляти поповнюється і новими фарбами. Він вчиться співчувати і жаліти. Батькам важливо допомогти малюкові розвинути ці важливі емоції: якщо ви випадково вдарилися чи малюк ненавмисно вас зачепив, покажіть, що вам боляче, і попросіть пошкодувати вас, погладивши та поцілувавши. У спілкуванні дитина активно проявляє емоції за допомогою жестів, міміки, інтонації, положенням тіла.

Розумовий розвиток

Що малюк знає?

У цьому віці малюк вже добре розуміє значення деяких слів. Якщо його попросити принести м’ячик або іграшку, яка лежить на столі, він із задоволенням виконає прохання.

Маля вже знає, що котик говорить «мяу», собачка «ав-ав», а коли просять показати, де пташка, він піднімає очі до неба. Дитина з цікавістю розглядає барвисті картинки в книжці, може навіть називати окремі зображення.

Малюк диференціює об’єкт і дію з ним – м’ячик він кидає, брязкальцем розмахує, а з кубиків будує вежу.

Починає асоціювати слова і дії. На фразу «хлоп-хлоп» він ляскає в долоні, на «ку-ку» закриває очі, імітуючи гру в хованки. Пошуки захованого предмету викликають у малюка в цьому віці особливий інтерес. Грайте з малюком в хованки, ця гра не тільки розважає, а й відмінно розвиває пам’ять.

Наслідування є головним способом освоєння нових навичок. Варто кілька разів показати малюкові якусь дію, як він тут же його повторює і освоює. Він імітує жести, дії, поведінку, ваші реакції. Так що будьте дуже уважні і стежте за тим, як себе ведете і що говорите. У десятимісячному віці у дитини починає формуватися орієнтування в межах власного тіла. Він може показати, де у нього носик, ротик, ручки, ніжки.
Для розвитку здатності узагальнення треба показувати малюкові однакові предмети, що розрізняються формою, кольором, розмірами, називаючи їх одним словом.

Порада мамі

Зараз вашому непосиді цікаво буквально все: він норовить відкрити всі шафки, дверцята, дістати те, що лежить на столі, спробувати на смак вміст баночок, пляшечок … Щоб цікавість маляти не стала причиною неприємностей, подбайте про його безпеку. Приберіть із зони доступу малюка потенційно небезпечні предмети – дрібні, гострі, колючі та ріжучі, побутову хімію, ліки. Сьогодні продаються спеціальні набори, які допомагають зробити оселю безпечною: блокатори замків, засувки для висувних ящиків, силіконові накладки на гострі кути, заглушки для розеток та ін.

Зараз, коли малюк активно пересувається і намагається робити перші кроки, він часто падає. Навчіться спокійно реагувати на подібні невдачі. Якщо ви будете голосити і сильно шкодувати малюка, він швидко прийме запропоновану вами форму поведінки.

Дитина витрачає багато енергії, для її заповнення йому необхідно збалансоване харчування. У Календарі прикорму ви можете знайти корисні поради експертів про те, як правильно скласти меню малюка в цьому віці.

Бібліотека Friso

Календар розвитку. 11 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Розвиток дитини в 11 місяців: важливе досягнення цього віку  є так званий «захват щипцями»- дитина…

Календар розвитку. 10 місяців

Фізичний розвиток Що малюк вміє? Розвиток дитини в 10 місяців – прийшов час навчити вашого невтомного дослідника їсти без допомоги…

Календар розвитку. 9 місяців

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Ваш малюк продовжує активно досліджувати навколишній світ! Він дуже рухливий, допитливий, багато часу проводить на…

Популярні статті

прикорм

Деякі мами починають вводити перший прикорм вже з 4-5 місяців, вважаючи, що основного молочного харчування для активного зростання малюка вже…

почему плачет грудничок

Чому плаче немовля Плач – мова, на якому новонароджений янголятко спілкується з мамою і татом. Тільки так він може розповісти…

Развитие ребенка в 7 месяцев

Фізичний розвиток Що малюк уміє? До кінця шостого місяця пропорції тіла дитини змінюються, поступово наближаючись до пропорцій дорослого. Розвиток дитини…

Контакти

Наша адреса
04073, Україна, Київ
вул. Сирецька, 9, корпус 1Ф,
оф. 104
Наша пошта