Головна > Харчування > Грудне вигодовування

Грудне вигодовування

грудне вигодовування

Довгі дев’ять місяців ви носили малюка під серцем, і ось він з’явився на світ. Ми щиро вітаємо вас з цією чудовою подією! Напевно у вас зараз виникає тисяча питань в голові. Ми хочемо відповісти на головне – чим і як годувати крихітку?

Правильне, збалансоване харчування – основа здоров’я і міцного імунітету. Найкраще, що ви можете зробити для свого маляти зараз – прикладати його до грудей так часто, як він просить. Ваше материнське молоко – єдиний ідеальний продукт харчування для новонародженого малюка. Тільки воно може забезпечити його гармонійний розвиток в перші шість місяців життя.

Грудне молоко є унікальним за складом. Воно містить не тільки всі необхідні для дитини поживні речовини в ідеально збалансованому співвідношенні, але й комплекс захисних факторів та біологічно активних речовин. Вони допомагають організму крихти рости і розвиватися правильно, формують міцний імунний захист.

Дитина у віці до 6 місяців повинна отримувати тільки мамине молочко. Немає необхідності допаювати його водичкою, чаєм або відваром. Грудне молоко містить близько 90% води, тому повністю задовольняє потребу дитячого організму в рідині.

Головний принцип успішного грудного годування – «попит породжує пропозицію».

У мами утворюється стільки молока, скільки необхідно саме її маляті. І вдень, і вночі годуйте крихітку так часто, як йому це необхідно. У перший місяць це може бути навіть кожні 40 хвилин. Мине небагато часу, і разом з малюком ви виробите свій індивідуальний графік годувань, комфортний для обох.

У певні періоди дитина може потребувати більшої кількості грудного молока. Це пов’язано з його інтенсивним зростанням. Будьте особливо уважні до крихті у віці:

 • 3 тижнів;
 • 6 тижнів;
 • 3 місяців.

У ці періоди слід частіше прикладати крихітку до грудей і ні в якому разі не варто поспішати вводити в раціон дитини молочні суміші.

Якщо у вас є питання, як налагодити грудне вигодовування, звертайтеся на нашу Лінію підтримки.

Зробіть все можливе, щоб налагодити лактацію і дати дитині найцінніше – ваше молоко.

Правила успішного грудного вигодовування:

 • Протягом першої години життя прикладіть дитину до грудей.
 • Як можна більше часу проводите разом з малюком.
 • Правильно прикладайте дитинку до грудей.
 • Годуйте крихітку на вимогу, в тому числі вночі.
 • Не давайте маляті до 6 місяців ніяких інших продуктів і рідини, за винятком випадків, обумовлених медичними показаннями.
 • Намагайтеся не використовувати соски, пустушки.

Корисна порада

Якщо ви годуєте малюка грудьми, дотримуйтеся дієти годуючої матері. Ваш раціон повинен бути різноманітним і збалансованим. У щоденному меню обов’язково повинні бути присутніми овочі, фрукти, м’ясо, риба, хліб, кисломолочні продукти. Виключити варто продукти-алергени, смажене, гостре. Годуйте крихітку якомога довше, адже материнське молоко має абсолютно унікальний склад, який до того ж змінюється в залежності від потреб малюка.

У період грудного вигодовування у вас можуть виникати лактаційні кризи. Це тимчасове зниження кількості молока, яке виникає без видимих ​​причин і триває від 1 до 4 діб. Поставтеся до цієї ситуації спокійно: частіше прикладайте малюка до грудей, не нервуйте, і ні в якому разі не поспішайте догодовувати дитину сумішшю. Зверніться до вашого педіатра за консультацією.

Якщо з певних причин грудного молока недостатньо або грудне вигодовування неможливо, ви можете забезпечити дитину всіма необхідними для повноцінного розвитку корисними речовинами за допомогою адаптованих молочних сумішей.

Про те, що дитині не вистачає грудного молока, свідчать наступні ознаки:

 • прибавка в масі менше 500 г на місяць;
 • сечовипускання дитини менше 6 разів на день, сеча жовта концентрована з різким запахом.

Якщо з яких-небудь причин годувати малюка грудьми ви не можете, поставтеся відповідально до вибору дитячої молочної суміші. На що варто звернути увагу?

Вік. Перш за все, дитяча суміш повинна відповідати віку малюка. Суміші для діток від народження до 6 місяців – суміші 1-го ступеня, їх позначають на баночках цифрою «1» або маркуванням «0-6 місяців».

Особливості здоров’я. Вибираючи суміш, важливо враховувати індивідуальні особливості стану здоров’я дитини. Ви можете звернутися до педіатра на нашій лінії підтримки, щоб підібрати правильну суміш для вашої дитини.

Намагаючись забезпечити своєму малюкові повноцінне харчування, не забувайте про емоційну сторону цього процесу. Крихітці так потрібна ваша любов, увага і турбота! Якщо ваш дитинка перебуває на штучному вигодовуванні, постарайтеся створити для нього такі умови, щоб він постійно відчував контакт з вами: під час годування з пляшечки, тримайте дитину на руках, так він буде відчувати ваш запах, чути биття серця. Розмовляйте з малятком тихим ніжним голосом, посміхайтеся йому, погладжуйте, наспівуйте. Це допоможе зміцнити емоційний зв’язок між вами, дасть малюку відчуття безпеки. Доведено, дітки, які в перші місяці життя отримують максимум материнського тепла і ласки, в подальшому краще розвиваються і менше хворіють. І припиніть переживати і звинувачувати себе в тому, що ви позбавили дитину чогось дуже важливого. Головне, що потрібно вашій дитині – любляча, уважна і спокійна мама. У вас обов’язково вийде дати малюкові все необхідне!

Бібліотека Friso

Грудне вигодовування

Довгі дев’ять місяців ви носили малюка під серцем, і ось він з’явився на світ. Ми щиро вітаємо вас з цією…

Популярні статті

прикорм

Деякі мами починають вводити перший прикорм вже з 4-5 місяців, вважаючи, що основного молочного харчування для активного зростання малюка вже…

почему плачет грудничок

Чому плаче немовля Плач – мова, на якому новонароджений янголятко спілкується з мамою і татом. Тільки так він може розповісти…

Развитие ребенка в 7 месяцев

Фізичний розвиток Що малюк уміє? До кінця шостого місяця пропорції тіла дитини змінюються, поступово наближаючись до пропорцій дорослого. Розвиток дитини…

Контакти

Наша адреса
04073, Україна, Київ
вул. Сирецька, 9, корпус 1Ф,
оф. 104
Наша пошта