Головна > Здоров’я та догляд > 4 Правила безпечної вакцинації

4 Правила безпечної вакцинації

вакцинация

Вакцинація – найбільш ефективний і доступний спосіб профілактики інфекційних захворювань. Але, як і будь-яке медичне втручання, дана процедура пов’язана з певними ризиками. Здоровий спосіб життя, правильне харчування і догляд за дитиною допоможе звести ризики до мінімуму.

Робити дитині щеплення чи ні – право вибору батьків. Якщо ж ви прийняли рішення на користь вакцинації, тоді важливо дотримуватися кількох важливих правил.

Що потрібно робити, щоб уникнути негативних реакцій на щеплення?

Правило 1. Переконайтеся в безпеці вакцини.

В Україні зареєстровано кілька вакцинних препаратів різних виробників. Серед них є платні та безкоштовні – відповідно, вони можуть відрізнятися за різними критеріями (ціна, ефективність, переносимість, ймовірность виникнення небажаних реакцій і ускладнень). Але головне, про що варто знати, – всі ці вакцинні препарати відповідають нормам якості та дозволені до застосування Міністерством охорони здоров’я України.

Вкрай важливо, щоб вакцина правильно зберігалася і транспортувалася. Вона повинна постійно перебувати в середовищі, температура якого не перевищує + 8 ° С і не опускається нижче + 2 ° С. Проконтролювати «шлях», який пройшов препарат від виробника до поліклініки чи аптеки, ми, на жаль, не можемо. Але на останньому етапі, безпосередньо перед щепленням, переконатися в тому, що вакцина зберігається при правильному температурному режимі цілком реально. Для цього:

  • в кабінет щеплення медсестра повинна на ваших очах дістати ампулу з холодильника;
  • ви маєте на власні очі побачити і своїми руками відчути, що ампула холодна.

Якщо ви купуєте вакцину самостійно і самі забезпечуєте її транспортування, обов’язково потрібно мати з собою спеціальне обладнання – термоконтейнер з холодоелементами або сумку-холодильник.

Пам’ятайте: будь-яке порушення температурного режиму зберігання вакцин (навіть на нетривалий проміжок часу) призводить до зниження їх властивостей і може стати причиною виникнення непередбачених побічних ефектів.

Правило 2. Щеплення можна проводити тільки здоровій дитині.

Перед імунізацією необхідно пройти огляд у педіатра або сімейного лікаря. Лікар проведе ретельне опитування, яке допоможе виявити попередні захворювання, в тому числі хронічні, наявність реакцій або ускладнень на попередні щеплення, алергічні реакції на лікарські препарати або продукти харчування. Оцінить стан здоров’я та індивідуальні особливості організму (недоношеність, родову травму, судоми), а також уточнить, чи не було у малюка контактів з інфекційними хворими. Лікар може призначити аналізи або направити на обстеження до інших фахівців, після чого ухвалить рішення про проведення вакцинації.

Пам’ятайте: при гострих захворюваннях, що супроводжуються підвищенням температури (застуда, ангіна, бронхіт, грип, пневмонія та ін.), щеплення необхідно відкласти до одужання.

Перед вакцинацією (за два тижні як має бути проведена вакцинація) намагайтеся захистити дитину від можливого зараження ГРВІ, намагайтеся не відвідувати людні місця (магазини, ринки, громадський транспорт, і т.д.).

Правило 3. Вакцинація проводиться тільки в спеціальному кабінеті.

Кабінет щеплення повинен бути оснащений всім необхідним, щоб надати дитині невідкладну допомогу в разі виникнення алергічної реакції негайного типу (наприклад, анафілактичного шоку). Для цього в кожному кабінеті щеплення є куточок невідкладної допомоги з простою інструкцією, де описана послідовність дій при наданні невідкладної допомоги.

Правило 4. Після вакцинації дитині необхідний особливо уважний догляд.

Щоб уникнути негативних реакцій на щеплення після вакцинації необхідно захистити дитину від можливого зараження ГРВІ, намагайтеся не відвідувати людні місця (магазини, ринки, громадський транспорт і т.д).

Після того, як щеплення зробили, вас попросять почекати 20-30 хвилин біля кабінету, щоб переконатися у відсутності гострої алергічної реакції на щеплення. Краще, якщо цей час ви проведете на свіжому повітрі, гуляючи біля поліклініки, – після щеплення необхідно максимально обмежити дитину від контакту з потенційними вірусами.

Після вакцинації дитині необхідний особливо уважний догляд протягом перших 3 діб:

  • Постарайтеся забезпечити максимально комфортні умови для дитини. Температура повітря в кімнаті повинна бути в межах 18 – 20°С, відносна вологість повітря – 50-70%
  • Рекомендується обмежувати обсяг їжі. Не варто перегодовувати дитину і,  тим більше, категорично не можна змушувати їсти через силу. А ось багато пити піде тільки на користь
  • У день щеплення краще не купати малюка. Потім, якщо температура тіла в нормі, водні процедури можна проводити в звичайному режимі
  • Якщо у дитини піднялася температура вище 38,5 С, можна дати жарознижуючі ліки та обов’язково зверніться до педіатра
  • При виникненні у дитини негативної реакції після щеплення, про які вам розповість педіатр, потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

 

Бібліотека Friso

4 Правила безпечної вакцинації

Вакцинація – найбільш ефективний і доступний спосіб профілактики інфекційних захворювань. Але, як і будь-яке медичне втручання, дана процедура пов’язана з…

Популярні статті

продукты для прикорма

Материнське молоко або адаптована молочна суміш повинні залишатися основним харчуванням малюка до 1 року. Однак з шестимісячного віку для повноцінного…

вакцинация

Вакцинація – найбільш ефективний і доступний спосіб профілактики інфекційних захворювань. Але, як і будь-яке медичне втручання, дана процедура пов’язана з…

Развитие ребенка в 11 месяцев

Фізичний розвиток Що малюк уміє? Розвиток дитини в 11 місяців: важливе досягнення цього віку  є так званий «захват щипцями»- дитина…

Контакти

Наша адреса
04073, Україна, Київ
вул. Сирецька, 9, корпус 1Ф,
оф. 104
Наша пошта